Koplytstulpio, skirto Vytautui Vaitkui atidengimas Paežerio kaime, Šilalėje

Share on facebook
Facebook

2021 09 29 Šilalės rajone Paežerio kaime vyko koplytstulpio atidengimo ir pašventinimo ceremonija skirta 1991 sausio 13 žuvusiam laisvės gynėjui Vytautui Vaitkui atminti (gim.1943 09 22).


Ceremoniją organizavo Šilalės muziejus, savivaldybė, seniūnija, parapijos kunigas ir kaimo bendruomenė.
Koncertavo Šilalės rajono etnografinis ansamblis. Dalyvavo Vilniaus šaulių kuopos vadas Kostas Ivanauskas, sūnus Robertas Vaitkus.
Atsiminimais pasidalino artimi V. Vaitkaus vaikystės draugai.
Buvo paminėta, kad V. Vaitkus pašauktas į sovietinę kariuomenę kategoriškai atsisakė duoti priesaiką ir ragino kitus lietuvius daryti tą patį. Atsisakius duoti okupantams priesaiką, buvo išvežtas į atokius rytus.
Paaiškėjo , kad tėvai gelbėdami Vytauto gyvybę suteikė jam kitą Vaitkaus pavardę ir perdavė artimiems bevaikiams giminaičiams. Patys jie, Bambalų šeima, su dviem mažamečiais sūnumis buvo ištremti į Sibirą, o mažasis Vytautas liko su savo naujais globėjais.
Šiuo metu yra išlikęs, perkeltas Vytauto Vaitkaus gimtasis namas, kuriame niekas negyvena. Šalia ūkininko Urbono sodybos Paežerių kaime.

2023-06-03 kelionė į Anykščius

Aplankėme kapinaitės Ukmergėje Svėdasuose ėjome pažintiniu takų, kuriame yra daug partizanų bunkerių, žūties vietų.

2023-05-24 kelionė į Uteną

Aplankėme Kraulelio sodybą, kurioje jis žuvo 1965 metais. Gidas išsamiai papasakojo jo gyvenimą, kovą už laisvę. Utenoje aplankėme laisvės kovų muziejų, kuriame